Do JAR další elity neposílat, stačí poslat kondolenci!

Expresivní výrazivo patří k českým politikům stejně jako imunita. Hulvátství jim nejen prochází, ale oni si tím ještě vylepšují image. „To je borec, co?!“ A tak zatímco v zahraničí by se káli, omlouvali a slibovali, u nás se nestane vůbec nic.

Ani teď ne, při nevybíravém komentáři o pohřbu Nelsona Mandely.

Čeští politici milují sprostou mluvu, vulgární narážky či gesta, expresivní výrazy. Namátkou vybírám hulvátské perly českých politiků:

  • „Jak to pískáte, č….i, dostanete na držku. “ Jan Kubata, ODS
  • „Když se bavíme o evropské ústavě, tak musím říct – a to slovo použiju naprosto odpovědně – je to obrovský shit.“ Mirek Topolánek, ODS
  • „Nemůžu podpořit touhy neukojených feministek, kterým žádné sexuální harašení nehrozí.“ Jaroslav Kubera, ODS
  • „Zvoní telefon a jedné dámě hlas v telefonu říká: „Blahopřeji vám, vyhrála jste druhou cenu v loterii a ta druhá cena je, že stisknete ruku ministrovi financí panu Kalouskovi.“ Jenže dáma říká: „Víte, já bych pana Kalouska nejradši nakopala do prdele.“ A hlas v telefonu na to říká: „To nemůžete, to je první cena.“ Autorem sice není, leč tento vtip veřejně prezentoval Miloš Zeman.
  • Itálie vypadala tehdá ještě líp. Je pravda, že vláda Berlusconiho má vinu, že nezaváděla reformy. Berlusconi bohužel – zacpěte si uši – tu dobu prošoustal, místo aby ji využil na reformy.“ Karel Schwarzenberg, TOP09
  • „Byl bych docela rád, kdybyste si vytáhla moji účast na zasedáních ministrů financí a vzkázala těm europoslancům, jejich jména si nepamatuji, protože jsou příliš bezvýznamní idioti, že jezdím na všechna důležitá zasedání, pokud náhodou není něco důležitějšího.“ Miroslav Kalousek, TOP09
  • „Lukasi, zdravim Vas v neparlamentnich casech Vasi strany. Jeste jednou mi polepite moje zaplacene plochy na Mezi ploty v zastavkach MHD jako v Hlubocepech tou Vasi zelenou srackou, necham Vam na oplatku polepit plakaty s napisem ZELENY KOKOT Vase bydliste! M. Sestak.“ SMS zpráva Michala Šestáka (ČSSD) odeslaná Lukáš Budínovi (SZ)

Zkuste si představit, že byste taková slova použili ve vaší práci. Jak by se na vás ostatní dívali? Nebo kdyby taková slova vyřkly vaše děti. Asi byste jim uštědřili kázání, v horším případě by následoval trest. A politici? Ti za to pojedou na výlet!

„Ty vole, teď eště zase zemřel Mandela.“

„Ty vole, kdo tam pojede?“

„Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet!“

My všichni také doufáme, že tam nebudete muset za naše peníze jet. Tenhle výlet si raději odpusťte. V JAR nám dělá dobrou reklamu už Radovan Krejčíř, netřeba tam posílat další elity, které na pověsti České republiky mnoho nepřidají. V tomto případě bude jim i nám všem písemná kondolence stačit!

Příspěvek byl publikován v rubrice blog.idnes.cz a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.