„Oznámení o zásilce máte ve schránce, a nechcete žváro?“

Česká pošta pokročila ve svých službách. Nově prodává cigarety. U nás na poště leckdy není paní za přepážkou přes všechen ten herberk, co prodává a nabízí, ani vidět… Účty, pojištění, výpisy z rejstříků, ale i ponožky, samolepky, hračky, kalendáře, tužky, lékárničky, knížky, semínka, předplacenky… a kdo ví, co ještě?!

U nás na poště pracují hrozně fajn ženské, opravdu se snaží vyhovět, když mohou, snaží se pomoci. Většinou jim to jde pěkně od ruky. Ale jen když dělají to, co doopravdy mají – vyřizují poštovní služby, složenky, důchody… Stačí, aby chtěl někdo něco z Czechpointu nebo něco ověřit, a už je fronta. Aby ne, často je otevřená jen jedna přepážka. A nedej, když jim do toho nejde systém a nevím, jak na jiné poště, ale u nás jim ten systém padá vlastně pořád. Nebo právě před Vánocemi byla dokonce za zády kontrola, která dávala pozor, zda pošťačka náležitě nabízí spořicí účet a pojištění. Fronta byla z pošty ven dlouhá několik desítek metrů. Za zády pošťačky bylo slyšet jen: „Chcete-li splnit limit, musíte více asertivně nabízet…“ Paní za přepážkou měla útrpný pohled à la „aha, mám po vánočních prémiích“, zavalená vším tím nepotřebným zbožím, které musí prodávat, konec fronty v nedohlednu… Na balík jsem si počkala hodinu.

Nyní mají aktivně nabízet i cigarety, nejen za přepážkou, podle článku na iDNES i doručovatelky. Neprodají-li měsíčně za 800,- Kč, přijdou o peníze… Mají prodávat cigarety, jeden čas se po nich chtělo sledování cen benzínu, nevím, jestli to ještě platí nebo to mají dělat k tomu, a ještě letáky a ještě…

No a neměli by hlavně doručovat – zásilky a dopisy? Prostě dělat to, co se od nich očekává, že budou dělat? „Dobrý den, balík máte na poště, oznámení jsem Vám hodila do schránky, ale nechcete cigarety?“

Příspěvek byl publikován v rubrice blog.idnes.cz a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.